Szukaj

Noc Muzeów w Cedyni

Tegoroczny program przewiduje nie tylko noc, ale też ciąg dalszy w kilku odsłonach. Zaczynamy 18 maja o godzinie 17.00 w budynku Muzeum Regionalnego w Cedyni, dwoma prelekcjami o tematyce archeologicznej.

Zaprezentowane zostaną dwa referaty - pierwszy z nich wygłosi dr Piotr Maliński. Wykład będzie dotyczył badań polskich archeologów na terenie Egiptu i Sudanu. Polscy archeolodzy są obecni w Sudanie i Egipcie od ponad pół wieku. Przyczynili się do wielu imponujących odkryć, o których bliżej opowie nam sam dr Maliński, uczestnik wielu takich ekspedycji archeologicznych.

Druga prelekcja będzie formą opowieści i wspomnień o Cedyni  widzianej oczami archeologa, ukazana w formie relacji zdjęciowej udokumentowanej przez wieloletniego pracownika Muzeum Czesława Kroczaka.

Kolejnym spotkaniem nawiązującym do Nocy Muzeów, będzie spotkanie z reżyserem i producentem filmów z serii „Tajemnice początków Polski” - laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2016 Zdzisławem Cozac. Odbędzie się ono 8 czerwca 2018 roku. Zaprezentujemy serię filmów historycznych „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI“, która została nagrodzona Filmowym Ziemowitem za najlepszy filmowy projekt edukacyjny. Filmy serii („Wyspa władców“, „Miasto zatopionych bogów“, „Ukryte gniazdo dynastii“, „Krzyż i korona“ oraz „Droga do królestwa“) uzyskały ponad 20 nagród na festiwalach w kraju i za granicą.

Noc Muzeów w Cedyni

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia