Szukaj

"Niedzielne Pikniki Rodzinne"

Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wychodzą do Państwa z nową, ciekawą inicjatywą. W wybrane niedziele wolne od handlu na placu Wolności w Cedyni odbywać się będą „Niedzielne Pikniki Rodzinne”. Przedsięwzięcie skierowane jest do rodzin, mieszkańców gminy Cedynia, okolic oraz dla turystów odwiedzających najdalej wysuniętą na zachód gminę.

W programie „Niedzielnych Pikników Rodzinnych” znajduje się mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Głównym tematem festynów będą warsztaty historyczne – wioska średniowieczna, gdzie każdy uczestnik będzie mógł poznać dawne rzemiosła, czy też techniki rękodzieła. Warsztaty prowadzić będą Małgorzata i Arkadiusz Małeccy, którzy zajmują się rekonstrukcją epoki średniowiecznej. Motywem przewodnim oferty, jaką dla Państwa przygotowaliśmy, jest ukazanie pracy rzemieślników i ich rola w społeczeństwie na przykładzie garncarza i ceramika od czasów Mieszka I do współczesności, stąd w każdą niedzielę realizowane będą inne tematy związane ze średniowieczem – podczas pierwszego pikniku, tj. 20. maja tematem przewodnim będzie kowalstwo.

Warsztaty ceramiczne, nawiązujące do spaceru przez epoki - od średniowiecza po czasy współczesne, prowadzone będą w każdą niedzielę. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu z gliny i innych materiałów.

Ważnym punktem programu będzie również wycieczka po ciekawych miejscach Cedyni z przewodnikiem – panią Renatą Misiura, która opowie o historii naszych terenów.

Przez cały czas trwania pikniku, w Muzeum Regionalnym odbywać się będą warsztaty archeologiczne, prowadzone przez kustosza muzeum, panią Magdalenę Wieczorek, która uczestniczyła w wielu badaniach archeologicznych i wykopaliskach.
Dodatkowymi atrakcjami pikniku będą animacje dla dzieci, gry i zabawy ruchowe, malowanie twarzy, giełda staroci, wystawy ogrodnicze oraz gry terenowe.

Stawiamy na historię. Z racji specyficznego położenia geograficznego i historycznego naszej gminy, chcielibyśmy, aby zarówno mieszkańcy, jak i turyści, poczuli klimat nawiązujący do początków państwa polskiego.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy piknik, który odbędzie się 20 maja 2018 przy placu Wolności w Cedyni. Zaczynamy od godziny 12.

Zachęcamy do udziału!

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia