Szukaj

Warsztaty przyrodnicze

W ramach współpracy polsko-niemieckiej dnia 19.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odbyły się warsztaty przyrodnicze dla klas VI – VII. Interesujące zajęcia w terenie zostały przygotowane przez pracowników Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry oraz Panią Justynę Dębicką  - nauczycielkę języka niemieckiego.

Uczniowie, po wstępnej grze zapoznawczej, zostali podzieleni na pięć grup. Każda grupa miała do wykonania inne zadanie. Pierwsza grupa budowała budki lęgowe dla owadów. Druga gotowała herbatę z kory wierzby i mięty dla wszystkich uczestników. Trzecia grupa budowała zaporę dla bobrów, kolejna układała piramidę żywieniową dla Orła Bielika. Ostatnia z grup miała za zadanie namalować  kredą na chodniku jesiotra w różnym stadium rozwoju. Po wykonaniu wszystkich zadań każda z grup prezentowała efekty swojej pracy pozostałym uczestnikom.

Dzięki tym warsztatom uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki z życia zwierząt. Ponadto przez cały czas trwania zajęć „szlifowali” swoją znajomość języka niemieckiego, ponieważ warsztaty prowadzone były w obcym języku. Uczniowie naszej szkoły bardzo miło wspominają ten dzień i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z sąsiadami zza Odry.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia