Szukaj

Piknik Paralotniowy w Żelichowie - relacja

W sobotę, 24. marca odbyły się warsztaty paralotniowe połączone z ogniskiem i podniebnymi pokazami umiejętności naszych niezawodnych miłośników motoparalotni. Od godziny 16 można było podziwiać kolorowe skrzydła nad Żelichowem, gdzie miało miejsce całe przedsięwzięcie.

Na wydarzenie przybyło kilkunastu miłośników tego sportu, a każdy z nich opowiadał o innej dziedzinie. Zainteresowani mogli dowiedzieć się,  od czego zacząć przygodę z motoparalotnią, co jest potrzebne do podniebnych lotów lub jakie są koszty zakupu sprzętu i odbycia kursu. Na te i wiele innych zagadnień odpowiadali nam prowadzący warsztaty. Z godziny na godzinę dojeżdżało do Żelichowa coraz więcej zainteresowanych. Te niecodzienne wydarzenie było warte tego, żeby tam zagościć.
Niespodzianką podczas warsztatów była wizyta dr Agnieszki Matuszewskiej, która wraz z Markiem Schillerem, Marcinem Dziewianowskim oraz całym zespołem opowiedziała o pracach nad znaleziskiem z ubiegłego roku – tajemniczymi kręgami w okolicach Żelichowa.

Odważniejsi mogli wykupić lot, wznieść się w powietrze z zawodowymi pilotami i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Dla uczestników warsztatów przygotowane było ognisko, przy którym każdy mógł upiec kiełbasę i wypić ciepłą herbatę.

Organizatorem tego pozytywnego zamieszania był Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Norbert Pająk, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, którzy dotarli do Żelichowa, paralotniarzom oraz panu Tomaszowi Siergiejowi za wsparcie w przygotowaniach.

Dziękujemy za mile spędzony czas i już teraz zapraszamy na 1. Piknik Paralotniowy, który odbędzie się podczas tegorocznych Dni Cedyni. Więcej szczegółów wkrótce.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia