Szukaj

Jarmark Wielkanocny 2018 - relacja

Od samego rana na plac Wolności w Cedyni zaczęli zjeżdżać organizatorzy i wystawcy z mnóstwem kolorowych dekoracji, wyjątkowych prac rękodzielniczych i wszelkiego rodzaju ozdobami wielkanocnymi. Pogoda nastrajała do działania.

Już o 12.30 zaczął się Jarmark Wielkanocny, który przyciągnął mnóstwo zainteresowanych mieszkańców gminy Cedynia oraz gości z innych stron naszego powiatu. Cedyński Jarmark był objęty Honorowym Patronatem Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego, co było dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Odwiedzający przechodzili pomiędzy stoiskami, wybierając świąteczne dekoracje, ręcznie robione komplety kocyków czy też czapek, kosztowali swojskich wyrobów, między innymi kiełbas, żurku, ciast, mogli zakupić również wiosenne kwiaty i wiele innych artykułów związanych z Wielkanocą i wiosną.  Najmłodsi goście Cedyńskiego Jarmarku Wielkanocnego korzystali z malowania buziek, co, jak zawsze, było ich ulubioną atrakcją.

Goście wsłuchiwali się w przemówienie księdza wikarego Mateusza Pluskoty, który przypomniał wszystkim o znaczeniu tradycji w polskich domach.

Piękna wiosenna pogoda sprzyjała podczas całego wydarzenia. Jarmark przyciągnął wielu zainteresowanych, gdyż nie sposób było przejść obojętnie obok tylu kolorów, dźwięków i zapachów. Występ zespołu Kalimera – niezawodnych mieszkanek gminy Cedynia sprawił, że każdy przystanął, by posłuchać wiosennych piosenek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wystawcom, wszystkim, którzy przyczynili się do powstania 4. Cedyńskiego Jarmarku Wielkanocnego oraz Wam, drodzy Goście, bez których obecności żadne przedsięwzięcie nie miałoby sensu. To dla Was i dzięki Wam.

Relacja filmowa

Jarmark Wielkanocny - relacja

Galeria fotografii

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia