Szukaj

Jarmark Wielkanocny - poznaj lokalne i regionalne tradycje

Już w tą niedzielę na rynku przy placu Wolności odbędzie się Jarmark Wielkanocny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Cedynia. Tegoroczny Jarmark Wielkanocny został objęty patronatem honorowym starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego. Cieszymy się, że nasze działania zostają w ten sposób wyróżniane.

Na kiermasz warto zabrać ze sobą rodzinę i dobre humory. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia niedzieli w gronie najbliższych, z którymi można wybrać się, aby posłuchać występów zespołów, które uraczą nas swoją obecnością, takich jak Kalimera, czy CARO.

POZNAJ LOKALNE I REGIONALNE TRADYCJE, ZWYCZAJE I DZIEDZICTWO KULTUROWE ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI

Każdy z gości będzie miał niepowtarzalną okazję do zakupu między innymi ozdób wielkanocnych, koszyczków na święconkę lub różnego rodzaju dekoracji własnoręcznie wykonanych przez wystawców.

W trakcie trwania Jarmarku odbędą się warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, podczas których pracownicy zaprezentują wiele ciekawych technik wykonywania ozdób świątecznych, np. decoupage. Podczas warsztatów organizowane będą konkursy z nagrodami dla dzieci. Każda z naszych pociech będzie mogła wykazać się kreatywnością i stworzyć wielkanocne kartki, jajeczka lub zajączki.

O tradycjach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy opowie nam ksiądz Mateusz Pluskota.

Odwiedzający będą mogli skorzystać z gorących napojów, popcornu i waty cukrowej, a dzieci na pewno nie będą się nudzić, ponieważ organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo gier i zabaw.

Zapraszamy Państwa już w tą niedzielę, 25 marca od godziny 12.30 na plac Wolności w Cedyni.

Jarmark Wielkanocny - zaproszenie

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia