Szukaj

Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Cedyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działał w niedzielę, 14 stycznia od samego rana. Wolontariusze ruszyli do wszystkich miejscowości w gminie Cedynia, aby kwestować na rzecz Orkiestry.

Od godziny 15 na placu Wolności odbywały się występy muzyczne artystów, takich jak Paweł Sasim i przyjaciele – zespół bębniarzy, zespół Kalimera, Wanessa Zagórska, Zespół MJM z CK w Chojnie oraz Maciej Mazur. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona była loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu były oczywiście licytacje. Cedyński sztab otrzymał ponad 80 przedmiotów i voucherów na wykonanie różnego rodzaju usług. Licytacja przyniosła aż 11.530 zł. Można było zawalczyć między innymi o takie perełki, jak voucher na przelot motoparalotnią, vouchery na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, bony na zakupy do sklepów, a nawet na badania kardiologiczne oraz usługi stomatologiczne.

Pracownia złotnicza „MEJP” w Chojnie przekazała na licytację dwa złote serduszka. Małe serduszko zostało wylicytowane za 430 zł, a duże za 1700 zł.

Licytacja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że trwała jeszcze po  tradycyjnym „Światełku do nieba”. Goście przybyli na 26. Finał WOŚP do ostatniej chwili byli skorzy do pomocy.

W sumie w Cedyni zebrano w tym roku 30.008,68 zł. Oznacza to, że po raz kolejny został pobity tutaj rekord. Co roku zebrana kwota się powiększa.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. - Jan Paweł II

Podziękowania

Organizatorzy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cedyni – Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Andrzej Łazowski wraz z Burmistrz Cedyni Gabrielą Kotowicz oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Nowakiem składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, opiekunom i osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia, a są to:


Pracownia złotnicza „MEJP” w Chojnie, Mc Donald’s Osinów Dolny, Stanisława Kopczyńska, Norbert Pająk – Ale Odlot, Jacek Karolczyk - studio Fryzjerskie JK, Monika Mroczkowska, Grzegorz Szponar – usługi stomatologiczne Fokus Dental, Andrzej i Robert Erdmann – Restauracja Piast i Piastowska, Kupniewska Agnieszka, Krystyna i Krzysztof Sobisiowie, Bank Spółdzielczy w Chojnie oddział w Cedyni, Halina Wołosz, dr Danuta Dreslchler - usługi kardiologiczne, Kamila Garus – Salon fryzjerski, Waldemar Gorzelańczyk – Pizzeria Avanti, Bogusław Wrzos, Halina i Andrzej Sawulak – Sklep meblowy „As”, Ewa Listowska, Andrzej Kordylasiński, Urszula Łebkowska, Karolina Kubaj, Barbara i Władysław Edelmuller - Gospoda u Barbary,Sławomir Kruszyński i Krzysztof Górecki – Restauracja „Ariva” Osinów Dolny, Małgorzata i Tomasz Siergiej, Joanna Kruszyńska - Salon Fryzjerski „Marilyn”, Barbara Głodek - Salon Fryzjerski, Marta Rondoś - Kobierzycka – Atelier paznokci, Michał Nieścioruk – Fotografia, Marcin Paluch, Marcin Czmoch, Justyna Jachowicz i Marta Mieczkowska – Cedyńskie Pierożki, Żaneta i Jan Noworolnikowie – Chata Polska, Elżbieta Sadłocha – sklep mięsny „Mati”, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Cedyni, Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni, Piotr Szymański, ZGKiM Cedynia, Agata Burchardt, Adam Rosiński, Monika Dybka, Julita Ziętek, Mariusz Zarzycki – Cukiernia „Nova”, Lewiatan Osinów Dolny, Jadwiga Gruchała, Dorota Bogdanowicz, Alicja i Lech Kopieccy, Nikola Kurek, Bernadeta Stasiak, Iwona Junikiewicz, Agnieszka Szustakiewicz, Krzysztof Tondel, Anna Mruk,  Barbara Sobiś, Ernest Fyk, Magdalena Bugaj, Stanisław Biżek, Stanisław Pociej, Anna Dybka, Małgorzata Jasek

Światełko do nieba - Marek Grynkiewicz, Jan Plinta, Tomasz Klimas i firma Vicov

Zabezpieczenie imprezy - OSP Cedynia

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia