Szukaj

Komunikat 1 - Ferie Zimowe

Ferie zimowe to czas niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. W tym roku województwo zachodniopomorskie zaczyna je w pierwszej kolejności spośród województw w Polsce, bo już 15 stycznia. Dwa tygodnie wolnego od nauki w pierwszym semestrze przydadzą się wszystkim. Ferie zimowe jest to czas odpoczynku.

Czas, w którym wielu z was wyjeżdża na zimowiska, różnego rodzaju wycieczki, czy też w odwiedziny do najbliższych. Należy jednak pamiętać o tym, żeby zachować rozwagę i ostrożność podczas wielu aktywności, których podejmujecie się podczas tego wypoczynku.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu ma ciekawą ofertę zajęć dla tych, którzy postanowili w tym roku spędzać wolny czas w domach, na terenie naszej gminy. Zapraszamy do świetlic wiejskich oraz świetlicy osiedlowej na Sójczym Wzgórzu oraz Świetlicy Tęczy w Cedyni. Tam na pewno znajdziecie coś, co was zainteresuje i zachęci do przybycia na zajęcia prowadzone przez te dwa tygodnie.

Świetlica w Lubiechowie Górnym oferuje dzieciom i młodzieży z tej miejscowości szeroki wachlarz zajęć. Począwszy od zajęć rękodzielniczych (między innymi wykonywanie dekoracji z włóczki), zajęć plastycznych, których głównym celem będzie stworzenie laurek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Laurki te zostaną wręczone na organizowanym w świetlicy Dniu Babci i Dziadka w sobotę, 20 stycznia.

Jak co roku, ferie spędzamy pod hasłem „Bezpieczne ferie”, z tego względu w świetlicy w Lubiechowie Górnym zostaną zorganizowane spotkania z bohaterami codzienności – panem policjantem oraz zespołem strażaków, którzy wyjaśnią uczestnikom spotkań wszystko na temat bezpieczeństwa, którego musimy dopilnować w trakcie aktywnego wypoczynku.

Miłośnicy potyczek kulinarnych również znajdą tam coś dla siebie. Środa to dzień gotowania. To właśnie w ten dzień tygodnia dzieci i młodzież będzie mogła przygotować wspólnie z panią świetliczanką słodkie przysmaki, np. naleśniki czy ciastka.

Jak wiadomo, w Lubiechowie Dolnym powstaje wioska tematyczna – wioska ceramiczna. Chcemy, aby zajawkę tworzenia z gliny przejęli również mieszkańcy Lubiechowa Górnego. Z tej okazji przygotowane są warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ale numer”. Prowadzone przez Małgorzatę Małecką z Lubiechowa Dolnego. Uczestnicy przygotowywać będą z gliny numery dla domu w tych miejscowości. Warsztaty są dla dzieci z Lubiechowa Dolnego i Górnego. Należy zgłosić się do opiekuna świetlicy w Lubiechowie Górnym z  deklaracją chęci udziału w warsztatach.

Ferie zimowe zakończymy w tej miejscowości zabawą karnawałową, która odbędzie się 27.01.2018 (sobotę). Będzie to bal przebierańców, więc warto przemyśleć swoją kreację, aby zaskoczyć nią innych.

Ferie zimowe 2018 - świetlica wiejska w Lubiechowie Górnym czynna 16-20

16.01.2018 (wtorek)
- samodzielne robótki ręczne: dekoracje z włóczki; serduszka i króliczki

17.01.2018 (środa)
- zajęcia kulinarne: smażenie i gotowanie ulubionych potraw

18.01.2018 (czwartek)
- bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

19.01.2018 (piątek)
- zajęcia plastyczno-techniczne: laurka technika dowolną

20.01.2018 (sobota)
- Dzień Babci i Dziadka

23.01.2018 (wtorek)
Warsztaty ceramiczne prowadzone przez Małgorzatę Małecką z Lubiechowa Dolnego. Uczestnicy mają za zadanie wykonanie numerów domów dla wsi Lubiechowa Dolnego i Górnego.
Własnoręczne dzieła mają zawisnąć na domach a wspólne prace mają wzmocnić indywidualny charakter dwóch wsi.  

24.01.2018 (środa)
- zajęcia kulinarne - pieczenie drożdżowych bułeczek
- spotkanie ze strażakiem pogawędka nt. bezpiecznych ferii  

25.01.2018 (czwartek)
 Warsztaty ceramiczne. Kontynuacja prac nad tworzeniem własnych numerów domów we wsi Lubiechów Dolny i Górny.

26.01.2018 (piątek)
- dobre kino: seans filmowy dla dzieci w świetlicy

27.01.2018 (sobota)
- zabawa integracyjna

Komunikat - Ferie Zimowe

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia