Szukaj

Spotkanie z Leszkiem Hermanem - relacja

Leszek Herman - z zawodu architekt, miłośnik tajemnic historii, autor książek „Sedinum. Wiadomość z podziemia” oraz „Latarnia umarłych”. Biblioteka Miejska w Cedyni oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizowali spotkanie autorskie, którego Leszek Herman był zaproszonym gościem. Spotkanie odbyło się 14.12.2017 w Muzeum Regionalnym w Cedyni.

Była to doskonała okazja, żeby poznać kulisy powstania tych dzieł. Autor opowiadał nie tylko o tym, jak powstawały jego książki, ale również o swojej pracy zawodowej, którą jest architektura. Jak sam twierdzi, pomysł napisania książki powstał niespodziewanie. W jego zamyśle miała powstać strona internetowa na temat historii Szczecina, potem myślał o krótkich opowiadaniach, aż w końcu powstały obecne dzieła cieszące się ogromną popularnością wśród czytelników. Pisanie - jak sam mówi - miało być dla niego swego rodzaju terapią, oderwaniem się od życia codziennego. Nie myślał o tak wielkim sukcesie, co mimo wszystko bardzo go cieszy. Zależało mu na tym, aby były to książki fabularne, gdyż takie trafiają do większego grona odbiorców i dzięki takim książkom zwykły człowiek na nowo może poznać miejsca, które, jak mu się wydaje, dobrze zna. Mamy ogromną nadzieję, że to nie była ostatnia wizyta Leszka Hermana w Cedyni oraz, że my też będziemy mogli kiedyś pochwalić się książką fabularną na temat historii naszego regionu.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia