Szukaj

Czwarta wystawa fotograficzna

Czwarta wystawa fotograficzna z cyklu "Galeria na 6" została 15 grudnia otwarta w "Cedyńskich Pierożkach". Autorem prezentowanych w galerii zdjęć jest 25-letni mieszkaniec Siekierek, Piotr Zalas. Otwarcia wystawy dokonał pomysłodawca "Galerii na 6" dyrektor COKiS Andrzej Łazowski. Przypomnijmy, że ideą galerii jest odkrywanie i promowanie twórczości utalentowanych fotografów z naszej gminy we współpracy z lokalnym biznesem.

W "Cedyńskich Pierożkach" można było do tej pory zobaczyć zdjęcia Arkadiusza Oleksiaka, Michała Nieścioruka oraz Andrzeja Mazura.

Przez najbliższe 3 miesiące odwiedzający popularny lokal przy ul. Staromiejskiej mieszkańcy Cedyni i turyści będą mogli obejrzeć wystawę Piotra Zalasa zatytułowaną " Miedzy nocą a dniem", w której autor prezentuje zdjęcia nadodrzańskich wschodów i zachodów słońca.

Niezwykłe ujęcia zachwycają kolorami, ciszą i swoją "baśniowością". Niestety, autor nie mógł być obecny podczas otwarcia wystawy, ale przybyli na to wydarzenie jego rodzice, którzy opowiedzieli o pasji swojego syna.

Zainteresowanie Piotra fotografią zrodziło się kilka lat temu. Najpierw robił zdjęcia wyłącznie aparatem w telefonie komórkowym i upubliczniał je na swoim profilu społecznościowym. Ciągle rozwija swoją pasję. W tym roku ukończył roczny kurs fotografii w szczecińskiej szkole Delta. Jego nauczycielem był znany Cedyni fotograf Grzegorz Czarnecki, który uważał go za jednego ze swoich najzdolniejszych studentów. Obecnie Piotr zajmuje się również fotografią portretową. Wciąż jednak można go spotkać "polującego" ze swoim aparatem fotograficznym na chwilę, którą chciałby uwiecznić w swojej fotografii.

Serdecznie zapraszamy do „Cedyńskich Pierożków” tych, którzy tej wystawy jeszcze nie widzieli. Gwarantujemy, że warto poświęcić chwilę, aby nacieszyć oko spokojem bijącym ze zdjęć naszego lokalnego artysty.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia