Szukaj

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 - relacja

Ten szczególny dzień się budzi niosąc ciepło w każdą sień, To dobroci dzień dla ludzi, tylko jeden w całym roku taki dzień. Święta Bożego Narodzenia to okres, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością cały rok. To czas przepełniony radością, miłością i spokojem. Właśnie nadchodzi ten czas. Najbardziej magiczny moment w całym roku.

Dzisiaj, 17.12.2017 odbył się w naszej gminie Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilia w wielkim gronie. Spotkaliśmy się przy placu Wolności tworząc świąteczną wioskę. Wydarzenie zgromadziło kilkunastu wystawców z naszej oraz sąsiednich gmin. Prezentowali oni wyroby rękodzielnicze, których tematem wiodącym były oczywiście Święta Bożego Narodzenia. Jarmark odwiedziło wielu gości, którzy z ochotą zaglądali na kramy, aby zrobić świąteczne zakupy. Wszystkie zakupione ozdoby będą wspaniale dekorować ich mieszkania. Ze sceny brzmiały dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu wspaniałych zespołów i solistów. Grali i śpiewali dla Państwa: Familiaris, Emeranto, Kalimera, Gardnianki, Marzenie, Martyna Bartosewicz oraz artyści COKiS pod kierunkiem J. Rusaka. Wszystko to po to, aby przybyli na Jarmark goście mogli poczuć magię i klimat nadchodzących świąt.

Największą atrakcją dla najmłodszych była żywa szopka, w której znajdowały się zwierzęta z gospodarstwa Tomasza Siergieja. Nadszedł czas Gminnej Wigilii. Każdy mógł skosztować ufundowanych przez sponsorów pierogów, krokietów oraz barszczu. Burmistrz Gabriela Kotowicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak złożyli wszystkim piękne życzenia, a ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa poświęcił opłatek, którym podzielili się mieszkańcy na znak pokoju i pojednania. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy był już trzecią edycją takich świątecznych spotkań. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny zgromadzi równie wielu gości, a organizatorzy po raz kolejny zaskoczą nas wachlarzem atrakcji. Serdeczne podziękowania składamy uczestnikom Jarmarku – wystawcom, artystom scenicznym, organizatorom, ale przede wszystkim Wam – mieszkańcom gminy Cedynia, bez których nie odbyło by się żadne wydarzenie. To dla Państwa i z Państwem chcemy tworzyć wspólnotę, która potrafi jednoczyć się i współpracować ze sobą i tworzyć tak wyjątkowe wydarzenia, jak dzisiejszy Jarmark.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia