Szukaj

"Jasełka w Lubiechowie Górnym" - relacja

W sobotę (09.12.2017 r.) w świetlicy wiejskiej w Lubiechowie Górnym zebrali się mieszkańcy tej i okolicznych  miejscowości aby obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z Lubiechowa Górnego. Mali aktorzy wcielili się w postacie Maryi, Józefa, pastuszków i królów. Nie zabrakło także króla Heroda, Dworzanina, Anioła i Diabła.

Każdy z nich miał swój udział w tym, by publiczność mogła wraz z nimi przenieść się do Betlejem. Podczas występu dzieci zaśpiewały wiele kolęd, do śpiewania których włączyli się również widzowie. Mali aktorzy dostarczyli publiczności wielu pięknych i radosnych przeżyć, za co w zamian otrzymali gromkie oklaski. Na zakończenie wszystkie uczestniczące w jasełkach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po występie był czas na rozmowy przy słodkim poczęstunku. Chętni mogli również nabyć stroiki, bombki oraz kartki świąteczne wykonane przez dzieci.

W przedstawieniu udział wzięli: Kacper Osowski „Król Kacper”, Maja Pokrywiecka „Król Melchior”, Stasiu Kupczak „Król Baltazar”, Nadia Portkowska „Pastuszek 1”, Zuzia Zagórska „Pastuszek 2”, Gabrysia Wojciechowska „Pastuszek 3”, Szymon Portkowski „Król Herod”, Marta Waszczyk „Maria”, Gracjan Hapczyk „Józef”, Heniu Lechowski „Dworzanin”, Julia Lechowska „Anioł”, Dawid Wojciechowski „Diabeł”, Jakub Wojtasik „Narrator”. Organizatorem jasełek było Sołectwo Lubiechów Górny. 

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia