Szukaj

Złoty jubileusz w Cedyni - 2017

„Złote Gody to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.” Jest to fragment ujmującego przemówienia Burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz, która ze wzruszeniem składała jubilatom życzenia za długoletnie pożycie małżeńskie.

W dniu dzisiejszym, tj. 27.11.2017r. w Hotelu Klasztor Cedynia odbyła się ceremonia Złotych Godów. W tym roku jubileusz obchodziły cztery dostojne pary małżeństw z naszej gminy.

1. Stanisława i Lucjan Nieścioruk
2. Alicja i Eugeniusz  Wajsprych
3. Irena i Henryk Fyk
4. Wanda i Stanisław Świeca

Złoty jubileusz

Na uroczystość przybyli również najbliżsi członkowie rodzin naszych solenizantów. Na wstępie prowadzący ceremonię – kierownik Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Robert Górski przywitał gości oraz poprosił o duchowe wsparcie księdza dziekana kanonika Michała Kostrzewę, który przekazał dobre słowo i błogosławieństwo wszystkim zgromadzonym. Życzenia w imieniu Urzędu Stanu Cywilnego złożył jubilatom pan Zbigniew Kwaśniewski, przekazując następnie mikrofon pani Burmistrz.

Burmistrz Cedyni była prawdziwie uradowana, że mogła w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyć jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Po przemowie pani Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Nowakiem oraz Zbigniewem Kwaśniewskim wręczyli parom pamiątkowe dyplomy oraz udekorowali medalami honorowymi. Wzruszeni solenizanci w towarzystwie swoich rodzin zrobili pamiątkowe fotografie.

Pragniemy raz jeszcze życzyć jubilatom wszystkiego najlepszego, aby każde kolejne wspólnie spędzone lata upływały w zdrowiu i szczęściu, w otoczeniu najbliższych. Z pewnością  są Państwo wzorem do naśladowania dla obecnych pokoleń.

Jest takie uczucie, które zmienia człowieka i daje mu niesamowitą siłę. Pozwala stawić czoła problemom tego świata i z każdej sytuacji wyjść silniejszym. To miłość.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia