Szukaj

Projekt Erasmus

15 listopada mieliśmy zaszczyt przyjąć wyjątkowych gości. Byli to uczniowie z projektu Erasmus + „Natura jest naszą siłą”. W tym roku na wymianę przyjechała 4 osobowa delegacja z Grenlandii oraz 17 uczestników z Francji. Projekt ten jest realizowany z uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Chojnie. 

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z zagranicy wraz z uczniami szkoły w Chojnie przyjechali do Cedyni po to, żeby dowiedzieć się o jej przyrodniczych walorach. Przed Muzeum Regionalnym w Cedyni zostali serdecznie przywitani przez Dyrektora Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, pana Andrzeja Łazowskiego oraz przez opiekuna muzeum, panią Magdalenę Wieczorek. Goście zostali oprowadzeni po cedyńskim muzeum, a następnie wraz z przewodnikiem, w którego rolę wcieliła się pani Magdalena, pojechali w dalszą podróż, w celu poznania bogactwa fauny i flory Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.

Największą atrakcją dla uczestników było wejście na Górę Czcibora oraz zobaczenie z bliska czołgu z czasów II wojny światowej w Siekierkach. Tam dołączył do nich pan Kamil Iwanowski oraz dyrektor Muzeum w Gozdowicach, pan Michał Dworczyk, którzy opowiedzieli uczniom historię pojazdu.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki, gdyż dowiedzieli się różnych ciekawostek dotyczących ziem cedyńskich oraz wykonali mnóstwo zdjęć pamiątkowych. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki z wizyty w gminie Cedynia.

Cieszymy się, że nasza gmina jest pożądanym miejscem wycieczek turystycznych oraz, że możemy gościć zwiedzających z tak odległych krańców świata.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia