Szukaj

Wycieczka do kina i Papugarni - relacja

Grupa nieformalna pod  patronatem Niezależnego Cedyńskiego Towarzystwa Wędkarskiego „Miętus” otrzymała grant w wysokości 5.000,00 zł, dzięki czemu 9 września zorganizowała wycieczkę dla dzieci i młodzieży z gminy Cedynia do Papugarni i kina w Szczecinie. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu grantowego „MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA – MAŁE INICJATYWY LOKALNE edycja 2”  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

W sobotę rano grupa 41 dzieci wyruszyła autokarem na wycieczkę do Szczecina. Dzieci otrzymały wcześniej przygotowane zestawy gadżetów (plecaki, notesy, kredki, opaski odblaskowe oraz Cedyńskie kolorowanki). Pierwszym przystankiem była Papugarnia Carmen, gdzie uczestnicy wycieczki spędzili godzinę z papugami, które swobodnie latały, siadały dzieciom na rękach i głowach oraz chętnie korzystały z możliwości podjadania karmy. Następnie udaliśmy się do manufaktury słodyczy Cukier Lukier, gdzie poznaliśmy tajniki ręcznego wyrobu słodyczy oraz zrobiliśmy swoje własne, autorskie lizaki, które później zabraliśmy do domu. Po wizycie w manufakturze pojechaliśmy do kina na bajkę „Gang wiewióra 2”. Ostatnim przystankiem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald.

W przerwach między poszczególnymi etapami wycieczki dzieci rysowały papugi, które najbardziej zapadły im w pamięci. Najlepsze prace zostaną nagrodzone drobnymi upominkami podczas festiwalu „Cedynia na Okrągło”.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia