Szukaj

Program 3. Festiwalu CEdynia NA OKRĄGŁO

Burmistrz Cedyni, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość zapraszają na: 3. POLSKO – NIEMIECKI FESTIWAL  CEdynia NA OKRĄGŁO

Sobota, 30.09.2017     
Cedynia, plac Wolności

Wydarzenie objęte patronatem honorowym Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego

3. Festiwal „Cedynia na Okrągło” to cyklicznych impreza prezentujących lokalne produkty naszego regionu. Program wydarzenia adresowany jest do mieszkańców regionu, jak i naszych sąsiadów z partnerskich gmin w Niemczech. W tym roku naszym partnerem jest miasto Bad Freienwalde.

Podczas festiwalu już po raz trzeci będziemy prezentować zdrową kuchnię regionalną. Motywem przewodnim tegorocznego pokazu kulinarnego są dania jarskie na bazie dyni i ziemniaka. Na cedyńskim rynku gotować będziemy z mistrzem kuchni, cedynianinem Pawłem Sojką, szefem kuchni „Restauracji nad Odrą”, finalistą konkursu kulinarnego Zachodniopomorski Kucharz Roku 2017.

Na uczestników czekać będą stoiska z regionalnymi produktami, przetworami, rzemiosłem artystycznym. Zapraszamy również do aktywnego udziału w warsztatach, zabawach i grach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na festiwalowej scenie wystąpią regionalni artyści - zespoły ludowe, soliści i instrumentaliści: „Sami swoi”, „Rewir”, „Kalina”, „Kalimera”, „Nastroje”, Anna Krajewska-Pędzik, Dominik Zator, młodzież działająca przy Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu, „AfroBanda”, „Trio akordeonowe”. Festiwal zakończy  koncert piosenek biesiadnych – do wspólnego śpiewania zaproszą nas aktorzy szczecińskiego Teatru Rozmaitości „Gwitajcie”.

Uczestnicy festiwalu będą mieli także możliwość uczestniczenia w pokazach, spotkaniach i debatach. Porozmawiamy o oddolnych inicjatywach, o szczęściu i potrzebie aktywności społecznej.
Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy fotograficzne – poznamy między innymi efety pracy uczestników polsko-niemieckich warsztatów fotograficznych. Zapraszamy również do obejrzenia galerii portretów mieszkańców ul. Tadeusza Kościuszki uwiecznionych na fotografiach Andrzeja Łazowskiego, a także do  nowej „Galerii na 6.” prezentującej tym razem zdjęcia Andrzeja Mazura z wyprawy do Gruzji. Otwarcie wystawy w Cedyńskich Pierożkach będzie towarzyszyć wieczorowi gruzińskiemu, który już w piątek 29 września rozpocznie Festiwal „Cedynia na Okrągło”.

Zapraszamy mieszkańców gminy Cedynia oraz stowarzyszenia do włączenia się w przygotowanie prezentacji tematycznych. Ważnym punktem Festiwalu będzie rozstrzygnięcie konkursów na największą dynię, najdziwniejszą dynię oraz oryginalną potrawę z dyni (wypieki, przetwory, dania). Czekamy także na Państwa pomysły związane z wykorzystaniem dyni jako motywu w sztuce: rysunek, malarstwo, fotografia, jesienne dekoracje dla domu i stołu.

Informacje o konkursach: Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, karty zgłoszeniowe i regulamin do pobrania: www.cedynia.pl

Zapraszamy. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny

Informacje o konkursach
Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu
pl. Wolności 4
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program 3. POLSKO-NIEMIECKIEGO FESTIWALU "CEDYNIA NA OKRĄGŁO", Sobota, 30 września 2017 r., Cedynia plac Wolności

Sobota, 30 września 2017 r.
Cedynia plac Wolności
Program
11.00 uroczyste otwarcie festiwalu
11.00 – 17.00 prezentacje stoisk z produktami regionalnymi i rzemiosłem artystycznym, oferta ośrodków kultury i stowarzyszeń
11.30 – 15.00 praca komisji konkursowej w Konkursie na Dynię z Cedyni
11.00 – 16.00 warsztaty, gry i zabawy: czytanie legend pogranicza dla dzieci po polsku i niemiecku, animacyjne podwórko dla dzieci i dorosłych, warsztaty bębniarskie, warsztaty krawieckie.
11.30 – 16.30 występy artystyczne: m. in. „Sami swoi”, „Rewir”, Anna Krajewska-Pędzik, „Kalina”, Dominik Zator, „Kalimera”, Paweł Sasin, prezentacje wykonawców działających pod kierunkiem Janusza Rusaka, prezentacja powarsztatowa polsko-niemieckiej grupy bębniarskiej
11.30 – 15.00 powarsztatowa wystawa fotograficzna, powarsztatowa prezentacja wyrobów wikliniarskich
14.00 – 14.30 pokaz kulinarny dań jarskich na bazie dyni i ziemniaków połączony z degustacją
16.30 ogłoszenie wyników konkursu na Dynię z Cedyni
17.00 – 18.00 koncert piosenki biesiadnej z teatrem GWITAJCIE
18.00 – 22.00 zabawa taneczna

Imprezy towarzyszące
29.09.2017
18.00 wieczór gruziński w „Cedyńskich Pierożkach”
otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Mazura
degustacja tradycyjnych potraw gruzińskich
30.09.2017
11.00 – 18.00 Ogród Nomadyczny – „latający” Uniwersytet Nowa Amerika
11.00–12.00 panel dyskusyjny dotyczący oddolnych działań w Cedyni – prowadzący Michael Kurzwelly
14.00 otwarcie wystawy fotograficznej pn. „My z ulicy Kościuszki”
15.00-16.00 Aktywne kobiety, jak być szczęśliwym – panel dyskusyjny
16.00 Jak zrobić fryzurę pogranicza – pokaz fryzjerski
11.00–18.00 wystawa fotograficzna – „Dziennikarze pogranicza”
11.00–17.00 kawiarenka ekonomii społecznej – interaktywna gra plenerowa, strefa chillout’u i doradztwa
12.00- 16.00 punkt konsultacyjny Urzędu Miejskiego dotyczący projektu “Partycypacyjne opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia – Rewitalizacja centrum miasta oraz Indywidualnego Planu Konsultacji (IPK) realizowanego w ramach projektu grantowego „Dobre konsultacje, dobry plan” .

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia