Szukaj

20. Flis Odrzański w Gminie Cedynia

W czwartek 9 lipca 2015r, uczestnicy XX Jubileuszowego Flisu Odrzańskiego przycumują do nabrzeża w Osinowie Dolnym.

Po raz pierwszy został zorganizowany przystanek na terenie naszej Gminy. W programie postoju przewidywane jest m.in. zwiedzanie miasta, piknik pod Górą Czcibora. Od 20 lat organizowany z inicjatywy znanej działaczki Ligi Morskiej i propagatorki morskiego Szczecina, pani Elżbiety Marszałek.

Flis Odrzański - zdjęcie archiwalne

Organizatorzy zapraszają żeglarzy i miłośników rzeki Odry do wspólnego spływu w terminie 3-12 lipca 2015r.

Prawie dwutygodniowe Flisy Odrzańskie rozpoczynają się corocznie na Odrze gdzieś w okolicach Wrocławia – Oławy, a kończą się zawsze przy Wałach Chrobrego, podczas Dni Odry, 12-13 lipca 2015r. Cała impreza Flisu Odrzańskiego – oprócz wielkich zasług dla umocnienia transportowej i turystycznej rangi Odry – ma też dużą wymowę dydaktyczną, z jednej strony dla młodych ludzi, organizatorów i uczestników Flisu, pokonujących odrzański szlak na kajakach, galarach, statkach i różnych „pływadłach” i wreszcie na tratwie, jak i dla tych, którzy przychodzą wtedy nad Odrę tylko jako widzowie. Dowiadują się, że Odra może przenosić ludzi i towary, że jest atrakcją turystyczną, że nie należy odwracać się od niej plecami, lepiej „wrócić” nad rzekę wszędzie tam, gdzie rzeka jest. No i zadbać o nią, a odwdzięczy się funkcją transportową, turystyczną, przyrodniczą, kulturotwórczą, do czego Flis się przyczynia… - mówi Wiesław Seidler na portalu Żagle.pl.

Flis Odrzański - zdjęcie archiwalne

Główny Koordynator Flisu Odrzańskiego 2015
Krzysztof Żarna Dyrektor Wydziału Współpracy Terytorialnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Doradca Koordynatora
Elżbieta Marszałek - Wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej
Adiunkt Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie

Szczegóły na stronie: http://www.flisodrzanski.pl/

Zdjęcia: Andrzej Kumik

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia