Szukaj

Zlot absolwentów cedyńskich szkół

Jubileusz 70-lecia oświaty w gminie Cedynia przebiegał w ramach Dni Cedyni 2017 dwuetapowo. Pierwszym z nich były oficjalne uroczystości 22 czerwca, drugim zlot absolwentów.

Do spotkania po latach zaproszeni zostali wszyscy uczniowie, którzy kończyli szkoły podstawowe działające od 1947, a nawet 1946 roku, do chwili obecnej na terenie gminy Cedynia. Na absolwentów w sobotnie przedpołudnie 24 czerwca w budynku szkolnym czekały wystawy zdjęć i kronik szkolnych. Przybyli na uroczystość absolwenci, jak również byli nauczyciele i pracownicy cedyńskich szkół obejrzeli również program artystyczny w wykonaniu uzdolnionej młodzieży z cedyńskiej podstawówki i gimnazjum. Z dużą dawką humoru przedstawiono w nim historię cedyńskiego szkolnictwa.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich gości kawiarenkę, w której przy kawie, herbacie i pysznych ciastach można było powspominać czasami bardzo odległe czasy nauki w szkole podstawowej, odświeżyć dawne szkolne znajomości i przenieść się choć na parę chwil do czasów dzieciństwa i młodości.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia