Szukaj

Uroczystości w Sanktuarium w Siekierkach

Arcybiskup Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko-Kamieński poświęcił Szkaplerz Matki Boskiej, ofiarowany przez Polską Prowincję Ojców Karmelitów z Krakowa.

W sobotę 11 lipca 2015r w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach odbyły się uroczystości związane ze świętem Matki Bożej Szkaplerznej -  wprowadzeniem i intronizacją obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, w obecności mieszkańców gminy Cedynia i przybyłych licznie pielgrzymów. Gospodarzem ceremonii był ks. kan. Bogdan Przybysz – kustosz Sanktuarium i proboszcz kościoła w Siekierkach. W uroczystościach udział wziął również ks. dziekan prob. Kan. Michał Kostrzewa.

Polska Prowincja OO. Karmelitów p. w. św. Józefa w Krakowie postanowiła przekazać do Sanktuarium w Siekierkach obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzący z Klasztoru w Rozdole na Ukrainie, datowany na XVIII wiek. Obraz został przywieziony z Ukrainy do Krakowa, kiedy to Karmelici opuszczali swoje wschodnie placówki, chroniąc siebie i dobra im powierzone przed zagładą. Był umieszczony w ołtarzu głównym kościoła w Rozdole. Otaczany był należnym kultem i odbierał cześć jako "cudami słynący". Ze względu na doniosłość kultu przekazany obraz jest nie tylko cenny pod względem wartości historycznej, ale i czci, jaką niegdyś był otaczany.

Przyjęcie szkaplerza świętego, obok różańca, należy do podstawowych nabożeństw maryjnych i zapewnia opiekę Matki Bożej w tym życiu oraz w godzinie śmierci. Szkaplerz Święty Matki Bożej noszą jej duchowe dzieci, jako szatę świętości i sprawiedliwości, na znak zbawienia, na obronę w niebezpieczeństwach oraz  na znak pokoju i przymierza wiecznego

Źródło: www.szczecin.kuria.pl

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia