Szukaj

LPR Cedyni jako przykład dobrych praktyk

W dniach 7-8 maja 2018 roku przedstawiciele gminy Cedynia wzięli udział w zorganizowanej przez Województwo Zachodniopomorskie konferencji podsumowującej realizację zadania pn. Wsparcie gmin w opracowaniu albo aktualizacji programów rewitalizacji, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Przedmiotem konferencji było omówienie zagadnień związanych z prowadzeniem działań rewitalizacyjnych w gminach województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawienie dalszej perspektywy współpracy w zakresie rewitalizacji.

Na dzień 7 maja br. na wykaz programów rewitalizacji gmin województwa zachodniopomorskiego zostało wpisanych około 70 gmin. Gmina Cedynia jako jedna z 3 gmin z tego wykazu została wyróżniona i mogliśmy podczas konferencji przedstawić swoje osiągnięcia w partycypacyjnym opracowaniu dokumentu. Koordynatorka projektu pn. „Partycypacyjne opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia – Rewitalizacja centrum miasta”, Elżbieta Szablewska przedstawiła Gminę Cedynia jako przykład dobrych praktyk w procesie opracowywania programów rewitalizacji.

PREZENTACJA

Szanowni Państwo pamiętajmy, że rewitalizacja to długofalowy proces, w którym każdy człowiek staje się dowodem zmiany i jej częścią. Ogromnie Nas cieszy sukces gminy Cedynia w opracowywaniu dokumentu jakim był Lokalny Program Rewitalizacji i z chęcią podzieliliśmy się  tym co zorganizowaliśmy przy Państwa pomocy podczas konferencji podsumowującej projekt.

Dlatego serdecznie dziękujemy za Państwa obecność i aktywny udział podczas opracowywania dokumentu i zapewniamy, że trzymamy mocno kciuki, aby zarówno Gminie Cedynia jak i mieszkańcom, przedsiębiorcom, wspólnotom, stowarzyszeniom, i wszystkim innym, którzy złożyli swoje projekty do dokumentu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia na lata 2017-2023 udało się je zrealizować. Abyśmy wspólnie osiągnęli cel przywrócenia mieszkańcom i turystom niepowtarzalnych, atrakcyjnych, mających głębokie zakorzenienie w historii miasta i gminy przestrzeni publicznych. Przestrzeni, w których chętnie się przebywa, wypoczywa, mieszka i inwestuje.

Na stronie http://rpo.wzp.pl/node/2806 mogą Państwo zobaczyć prezentacje, które zostały przedstawione podczas dwóch dni konferencji w Łukęcinie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Chabowskiej.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia