Szukaj

Warsztaty dla uczniów w ramach IPK

Dzięki funduszom otrzymanym w ramach Indywidualnego Planu Konsultacji (IPK) w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Cedyni w dniach 05- 06 października odbyły się warsztaty moderowane przez trenerów zewnętrznych- Filipa Gołębiewskiego oraz Piotra Zwarycza, dla klas V, VI oraz VII o tematyce planistycznej.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca Urzędu Miejskiego, jak wygląda miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Cedynia, na czym polega zmiana takiego planu, na co mają wpływ mieszkańcy gminy oraz jak mogą zgłaszać swoje potrzeby i uwagi.

Dzieci i młodzież na specjalnie przygotowanych mapach nanosiły swoje pomysły jaką funkcję nadać analizowanym obszarom. Następnie w grupach pracowały nad makietami propozycji zagospodarowania wybranych Uchwałą nr IX/72/2015 Rady Miejskiej w Cedyni z dnia 13 lipca 2015 r. obszarów Cedyni. Zajęcia te nawiązywały do procesu tworzenia planów oraz ich konsultowania. Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali zestawy gadżetów i uzupełnili ankietę związaną z IPK.

Indywidualny Plan Konsultacji (IPK) realizowany w ramach projektu grantowego „Dobre konsultacje, dobry plan” Kujawsko- Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i Fundacji Stabilo współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.19 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 Uchwała nr IX/72/2015 Rady Miejskiej w Cedyni z dnia 13 lipca 2015 r.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia