Szukaj

Dzień Seniora

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w tym roku spotkało się 24-11-2018 na świetlicy w Orzechowie gdzie świętowaliśmy  Dzień Seniora. Świetlica piękna, zadbana i dobrze wyposażona. SE i R przekazało dla świetlicy gry planszowe. Na spotkanie przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Cedynia, pani Sołtys Orzechowa z małżonkiem.

Niespodzianką była obecność pana Jerzego Romaniuka z gryfińskiego teatru ,,Eliksir''. Podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z młodości, czytał swoje wiersze. Były to wiersze patriotyczne nawiązujące do 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wujek  pana Jerzego brał udział w walkach nawet pod Monte Casino szlakiem bojowym II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Towarzyszył  mu znany niedźwiedź ,,Wojtek'' .Obejrzeliśmy również  relację ze  spotkania w Świetlicy Osiedlowej ,,Bądź patriotą codzienności '' z dnia 2018-09-18 którą zorganizowało nasze Stowarzyszenie wraz z COKiS  dla uczczenia 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości. Po oficjalnej części seniorzy przy muzyce spędzili miło czas. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z niezapomnianymi wrażeniami.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia