Szukaj

Aktywizacja, wypoczynek i zabawa

Działania integrujące i aktywizujące mieszkańców obszarów wiejskich zostaną wsparte środkami z PROW 2014-2020. Unijne fundusze umożliwią też powiększenie bazy noclegowej na północy województwa. Ponad milion złotych trafi do zachodniopomorskich beneficjentów. Umowy podpisał 10 lipca br. w Szczecinie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

- W ubiegłym roku przekroczyliśmy 14 mln udzielonych noclegów, do naszego województwa przyjechało blisko 2,7 mln turystów, więc nowe miejsca noclegowe, które powstaną przy unijnym wsparciu z pewnością ucieszą odwiedzających Pomorze Zachodnie – mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Nowe domki letniskowe, które będzie można wynająć na krótki lub dłuższy pobyt powstaną w Rewalu i Pogorzelicy. W Kusinie (gm. Karnice) wybudowane zostaną 2 budynki rekreacyjne oferujące noclegi dla 10 osób. Wsparcie pozwoli też towarzystwu wędkarskiemu z Cedyni na wzięcie udziału w festiwalu.

- Co roku bierzemy udział w festiwalu Cedynia na okrągło. Gotujemy zupę rybną i częstujemy nią ok. 600 osób, wszyscy się zachwycają. W tym roku chcemy pokazać się jeszcze szerzej – mówiła Grażyna Mażol, sekretarz Niezależnego Cedyńskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

Kwota dofinansowania w.w. działań  z PROW 2014-2020 to prawie 450 tys. zł.

- Projekty współpracy rozpoczynają się od idei, pomysłu, potem wiele rozmów, spotkań, więc nie jest to łatwa droga, ale jeżeli kończą się pozytywnym finałem, takim jak dziś, to warto przez nią przejść - dodał wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W zachodniopomorskich gminach, na obszarze działania 7 LGD, powstaną strefy aktywności społecznej, które będą integrować i aktywizować mieszkańców.

- Powstaną m.in. wiaty, siłownie plenerowe, altany, pomosty, szafy z książkami, miejsca na ognisko czy place zabaw – mówił Łukasz Kifer z LGD "Siła w Grupie".

W ramach działania doposażone będą także biblioteki, ośrodki kultury czy świetlice. Zakupione zostaną namioty, aparaty fotograficzne, tablety oraz sprzęt nagłośnieniowy. Otwarcie każdej nowopowstałej strefy aktywności rozpocznie się imprezą prowadzoną przez animatorów, którzy wcześniej przejdą szkolenie w zakresie gospodarowania i zarządzania wolnym czasem.

W projekcie udział weźmie 7 zachodniopomorskich LGD:
- STOWARZYSZENIE LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „SIŁA W GRUPIE”
- CENTRUM INICJATYW WIEJSKICH
- LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO”
- LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „PARTNERSTWO W ROZWOJU”
- STOWARZYSZENIE ŚRODKOWOPOMORSKA GRUPA DZIAŁANIA
- STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIALANIA „POJEZIERZE RAZEM”
- LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „GRYFLANDIA”

Wsparcie projektu współpracy z PROW 2014-2020 to ponad 600 tys. zł.

Źródło: http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/aktywizacja-wypoczynek-i-zabawa

Aktywizacja, wypoczynek i zabawa

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia