Szukaj

Walory edukacyjno-przyrodnicze CPK

Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura” ze Szczecina realizuje projekt pt. "Walory edukacyjno-przyrodnicze Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny".

Celem projektu jest wyprodukowanie materiałów filmowych, wykorzystywanych w procesie edukacji przyrodniczej dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Będą one także pełnić rolę filmów promujących przyrodę województwa zachodniopomorskiego.

W związku z tym, iż filmy te mają być kręcone w Lubiechowie Dolnym, zostaliśmy poproszeni o pomoc w ich realizacji. Kiedy wiceprezes Stowarzyszenia, pan Michał Kulik, 1 października 2017 roku przyjechał do naszej wsi, aby zebrać materiały, wspólnie udaliśmy się w miejsca, które miały być ujęte w filmach.

Największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci, wzbudził pracujący dron, który robił zdjęcia do filmów: Rezerwat „Olszyna Źródliskowa” i Rezerwat „Dolina Świergotki”, znajdujących się pod Lubiechowem Dolnym. Jesteśmy dumni, jako Stowarzyszenie, że nasza dotychczasowa praca została dostrzeżona przez innych, a ciekawe zakątki naszej gminy będą promowane w województwie.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Lubiechowa Dolnego

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia