Szukaj

III Szczeciński Turniej EUROLINGUA - Multilingualism

3 czerwca, uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w III Szczecińskim Turnieju Eurolingua - Multilingualism pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Turniej corocznie organizowany jest przez Zespoł Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp oraz Szkołę Językową Mobile Lingua. Eurolingua  to wielojęzykowa gra edukacyjno-rozrywkowa, dzięki której utrwala się i ćwiczy słownictwo, pisownię wyrazów oraz koncentrację, umiejętność kojarzenia i  analizowania. Rozgrywki turniejowe odbywały się będą w dwóch językach angielskim i niemieckim, a polegały na układaniu na odpowiednich planszach wyrazów w zadanej kategorii i języku wg zasad krzyżówki panoramicznej.

Wyjazd zakończył się dużym sukcesem cedyńskich gimnazjalistek:
•    w kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Julia Nykiel, Weronika Nykiel, Linda Wyrzykowska.
•    w kategorii klas drugich trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Rubin, Natalia Szczerba oraz Klaudia Zagłoba.
•    w kategorii klas trzecich drugie miejsce ex equo zdobył zespół w składzie: Martyna Rubin, Aleksandra Pieloszczyk oraz Klaudia Mieczkowska.
Nagrodami w turnieju były materiały do nauki języka, książki w języku angielskim i niemieckim oraz lekcje języka obcego w szkole Mobile Lingua.
Zawodniczki z Cedyni były przygotowane przez nauczycielki języków obcych panie: Małgorzatę Łukaszewicz i Annę Szwałek.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia