Szukaj

W Piasku powstanie szkolny zespół sygnalistów

26 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Piasku im. Leśników Polskich, podczas spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty, wystąpił zespół sygnalistów z Technikum Leśnego z Rzepina.

Na zaproszenie pani Burmistrz Cedyni - Gabrieli Kotowicz, uczniowie z Rzepina zaprezentowali uczestnikom uroczystości melodie i sygnały myśliwskie. Dzięki pomocy Gminy Cedynia oraz Nadleśnictwa Chojna, zostaną zakupione nowe instrumenty dla Szkoły Podstawowej w Piasku. Od września tego roku, uczniowie będą mogli próbować swoich umiejętności w szkolnym zespole sygnalistów, nawiązując tym samym do tradycji patronów szkoły.

Zespół sygnalistów z Technikum Leśnego z Rzepina

Zespół Sygnalistów z Technikum Leśnego w Rzepinie działa w ramach Koła Sygnalistów i Tradycji Łowieckich pod opieką pana Ryszarda Woroszkiewicza. Na codziennych spotkaniach, uczniowie poznają i doskonalą umiejętności znanych już sygnałów. Uświetniają grą na rogu myśliwskim uroczystości szkolne, środowiskowe i regionalne. Zespół liczy ośmiu członków, natomiast w zajęciach bierze udział około piętnaście osób. Członkowie tego koła kultywują tradycje łowieckie poznając język, ceremoniały oraz zwyczaje łowieckie, uczestnicząc w konkursach gwary i uroczystych polowaniach zbiorowych.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia