Szukaj

Sukces cedyńskich uczniów na powiatowych eliminacjach OMTTK

Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni w składzie: Filip Felsztyński, Roksana Borucka i Julia Jędrzejek zajęła drugie miejsce w eliminacjach powiatowych 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, które zorganizowano w sobotę 9 marca 2019 r. w Gryfinie. Naszych uczniów przygotowywała nauczycielka Justyna Kozakiewicz.

W turnieju udział wzięło 8 zespołów z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni, Gryfiński Dom Kultury, Szkoła Podstawowa w Stołecznej, Koło Turystyczno-Krajoznawcze z Cedyni.

Uczestnicy turnieju mieli do napisania test krajoznawczy (dotyczący powiatu gryfińskiego, województwa zachodniopomorskiego, atrakcji turystycznych województwa podlaskiego, Polski), test z przepisów ruchu drogowego, test udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy turystycznej i topografii.

Następnie zespoły 3-osobowe startowały w imprezie na orientację, którą przygotował i sędziował Tomasz Paszek.

Drużyny reprezentujące Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni podczas powiatowych eliminacji 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego zajęły następujące miejsca:
II miejsce - Filip Felsztyński, Roksana Borucka, Julia Jędrzejek (op. Justyna Kozakiewicz)
IV miejsce - Dominika Maćkowiak, Zuzanna Kwaśniewska, Emilia Oporska (op. Justyna Kozakiewicz)
V miejsce - Kajetan Lorenc, Kamila Kappel, Wiktoria Sobolewska z Koła Turystyczno-Krajoznawcze działającego w ZS-P w Cedyni (op. Justyna Kozakiewicz)

Nagrody dla uczestników eliminacji zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Gryfino oraz Gryfiński Dom Kultury.
Organizatorami wydarzenia były Gryfiński Dom Kultury i Pracownia Regionalna PTTK w Szczecinie.

Najlepsze zespoły 5-7 kwietnia 2019 r. wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, jakie odbędą się w Cedyni. Trzymamy kciuki za nasz zespół!

Sukces cedyńskich uczniów na powiatowych eliminacjach OMTTK
Fot. GDK

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia