Szukaj

Cedyńskie przedszkolaki na sportowej imprezie w Bad Freienwalde

„Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że się odważyłem zacząć" - takim mottem można podsumować udział dzieci z grupy „Słoneczek” z Przedszkola Miejskiego w Cedyni w XVIII Halowej Olimpiadzie Przedszkoli w Bad Freienwde.

W sobotę 9 marca 2019 r. cedyńskie przedszkolaki: Paweł Oleksiewicz, Aleksandra Migdalska, Zofia Majchrzak, Aleksandra Koster, Natalia Butkiewicz, Michał Oleksiewicz i Aleksandra Sojka po raz pierwszy wzięły udział w tak dużej zagranicznej imprezie. Zmagały się z 9 drużynami, w tym ośmioma niemieckimi. Dziewiąty zespół przyjechał z Morynia.

Konkurencje, w których udział wzięły przedszkolaki to między innymi: sztafeta, jazda na hulajnodze, bieg sprintem, rzut piłką lekarską, toczenie piłki slalomem, skoki w workach. Dzieci dały z siebie wszystko, a uśmiech nie schodził z ich twarzy. Otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy.

-Był to pierwszy nasz udział w takiej imprezie i dlatego jesteśmy bardzo dumne z naszych dzieci, że przezwyciężyły swój lęk, przełamały barierę językową oraz mogły zrozumieć co to jest zdrowa rywalizacja – podkreślają opiekunki cedyńskiej grupy Małgorzata Koster i Wioletta Chańska.

"Więcej zdjęć na stronie ZS-P: https://spcedynia.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=652

Filmiki z zawodów w Bad Freienwalde: https://spcedynia.edupage.org/text9/

Impreza sportowa

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia