Szukaj

Narodowe Święto Niepodległości - Piasek

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto państwowe obchodzone co roku 11 listopada. Dzień ten jest symbolem miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

W Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku 13 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a przede wszystkim najstarsi mieszkańcy Piasku i okolic. Apel rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Fedorowicz, która gorąco powitała gości. W swym przemówieniu przypomniała doniosłe wydarzenia z dnia 11 listopada 1918 roku.

Następnie uczniowie kl.VII zaprezentowali przepiękna inscenizację pt.: „Stara szabla”. Program artystyczny przeplatał się z pieśniami patriotycznymi i ukazywał losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, aż po rok 1918. Uczniowie w swym występie przedstawili też współczesną wizję pojmowania tego ważnego dla każdego Polaka święta przez dzisiejszą młodzież. Na koniec zaprosili wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu.

Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście w skupieniu i z dużym zainteresowaniem obejrzeli występ. Wspólnie spędzony czas był świetną lekcją historii i okazją do zadumy.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia