Szukaj

Święto Szkoły

13 października 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku obchodziła swoje święto. Była to już 7. rocznica nadania szkole imienia Leśników Polskich. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Miasta w Cedyni, leśnicy z Nadleśnictwa w Chojnie i Mieszkowicach, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Piasku, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Po uroczystym powitaniu i odśpiewaniu hymnu szkoły, pani dyrektor przypomniała gościom najciekawsze wydarzenia z życia szkoły od momentu nadania jej imienia, aż po dzień dzisiejszy. Z kolei zaproszeni goście na ręce pani dyrektor złożyli życzenia wielu kolejnych sukcesów w pracy i nauce oraz wręczyli kwiaty, upominki i prezenty.

W części artystycznej zaprezentowali się sygnaliści ze szkolnego zespołu muzycznego. Przedstawili oni muzyczną opowieść o przebiegu polowania grając na sygnałówkach odpowiednie melodie. Następnie swe umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci z klas „0” – III. Wierszami i inscenizacjami o tematyce leśnej i ekologicznej nawiązały do naszych patronów – leśników.

Kolejnym punktem programu były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor dziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek, serce i wytrwałość jaką dają, aby wykształcić młode pokolenie Polaków. Uczniowie klasy VII z tej okazji również przygotowali niespodziankę dla swych nauczycieli. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie, w którym opowiedzieli historię z biblijnego Raju. Przedstawili oni wizję stworzenia nauczyciela przez Boga oraz jego karierę od czasów wychowywania dzieci Adama i Ewy, diabła, aż po czasy współczesne i dzisiejszą szkołę.

Po zakończeniu uroczystości dzieci otrzymały słodkie prezenciki, a zaproszeni goście przy kawie i cieście mieli okazję porozmawiać o szkole i jej planach na przyszłość.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia