Szukaj

"Magiczny kapelusz"

W piątek, 13 października 2017 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy „Grupy T”  z Torunia. Zaprezentowali oni przedstawienie profilaktyczne „Magiczny kapelusz”. Spektakl ukazywał istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności i poszanowania innych poglądów.

Bohaterem przedstawienia był słoń Tomek, który urodził się z długą trąbą. Słonik stał się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Helenki. Pewnego dnia dowiedział się, że istnieje magiczny kapelusz, przemieniający każdego, kto go włoży. Postanowił go odnaleźć, ponieważ chciał zmienić swój wygląd. Słoń Tomek nie wiedział jednak, że podstępna mrówka Helena także pragnie ów cudowny przedmiot. Po jego zdobyciu Helenka zamienia się w żabę. Dzięki pięknej opowieści o przyjaźni  i poświęceniu uczniowie dowiedzieli się, że  nie jest ważne jak się wygląda, ale ważne kim się jest dla innych. To, co inne, nie musi być wcale złe.  Spektakl podobał się również ze względu na różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek. Inscenizacja była  mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru, dlatego co chwilę było słychać śmiech widzów oraz gromkie brawa. Na koniec wszyscy odśpiewali i odtańczyli piosenkę wspólnie ze słoniem i mrówką.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia