Szukaj

XVII Dzień Papieski w Piasku

Jan Paweł II -  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kościele rzymskokatolickim ustanowiono  Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym.

W Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odbył się apel poświęcony osobie i nauczaniu Jana Pawła II. W tym roku XVII Dzień Papieski przypadał w niedzielę, 8 października. Hasło „Idźmy naprzód z nadzieją!”, które przyświecało tegorocznym obchodom, zostało zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte”. Jest ono zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża - Polaka. Wypowiadając te słowa, św. Jan Paweł II chciał nas czynić świadkami nadziei. Uczniowie wraz z opiekunami i pod kierunkiem księdza Hieronima Sebastiana wybrali się pod pamiątkową tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II. Tam złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Ostatnim elementem uroczystości było wspólne odmówienie modlitwy.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia