Szukaj

Uwaga! Ewakuacja!

3 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku usłyszeli głośne sygnały dźwiękowe. Był to alarm wzywający wszystkich uczniów do opuszczenia budynku. Próbny alarm pożarowy, połączony z ewakuacją uczniów i wszystkich pracowników, przeprowadzony został w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole. Celem ćwiczeń było uświadomienie wszystkim jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – trzech długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy natychmiast opuścili budynek szkoły. Wychowawcy zdali raport pani dyrektor o frekwencji. Następnie wszyscy w miejscu zbiórki obserwowali pracę strażaków. Uczniowie zobaczyli jak wygląda gaszenie symulowanego pożaru, szukanie zaginionych oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.

Uczestnicy akcji na własnej skórze doświadczyli, że brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólne pomaganie sobie jest bardzo ważne w sytuacji zagrożenia. Przeprowadzona akcja przebiegła sprawnie, w wyznaczonym czasie i była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak zachować się w takich sytuacjach. Ćwiczenia nadzorowane były przez jednostki: Ochotniczej Straży Pożarnej z Piasku, Osinowa Dolnego i Cedyni. Wszystkim strażakom uczestniczącym w ćwiczeniach serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczenia zagrożonego budynku nigdy nie będzie nam potrzebna.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówDokumenty strategiczneGmina CedyniaGalerie i multimediaImienny wykaz głosowań radnychStowarzyszenia